Sosyal Medya İçerik Üretimi

Trimedya olarak müşterilerimizin sosyal medya'da bulunabilir olmasını sağlarken aşağıdaki hizmetleride sağlıyoruz...
  • Sosyal Medya İçeriklerinizin Düzenlenmesi,
  • Reklam ve Sponsorlu İçeriklerin Hazırlanması,
  • Sosyal Medya'da Kimliklerinizin Tasarlanması,

Siz de markanızın sosyal medyada tanınmasını istiyorsanız Hemen bizimle iletişime geçin !

img

Sosyal Medya İçerik Üretimi Nedir?

Günümüzde Sosyal Medya İçerik Üretimi oldukça farklı bir algı olarak yansıtılmaya çalışılıyor. online haber sitelerini, edebiyat içerikli portalları, sektörel  dergileri, dijitalle ilgili içerik üreten blog sitelerini, kişisel web sitelerini veya magazin, sağlık, tarih vb. gibi daha detaylama gerektirip  içerik üreten web sayfalarını incelediğinizde siteye giriş yapan ziyaretçileri bu alanda tutmak adına absürt paylaşımlar yaptıklarını görüyoruz.

Örneğin ; Ortalama metin bir paragrafı  geçmeyecek ve gündelik yaşamda asla okuyucunun dikkatini çekmeyecek ve kullanımı dahilinde  olmayan içerikler ile donatıllıyor Bundan dolayı da insanın entelektüel altyapısını doyurmayan  içerik yazılarını ,Google’dan 20-30 adet görsel ile birlikte peşi sıra dizerek okuyucu çektiğini zanneden daha doğrusu trafik kazandığını zanneden içerik siteleri mevcut.. Kullanıcı hemen çıkmasın diye de zahmet buyurup resimlerin altına birkaç  açıklama yazarak Sosyal Medya İçerik Üretimi algısında sektörün istediğini ve google kriterlerini hiçe sayıyorlar.

Tabi ki kasteddiğim eğlence odaklı, mizah içerikli ve “bilgi” amacı gütmeyen site ve blogları değil bu tarz içerik sitelerini eleştirinin dışında tutmak isterim. Nedeni ise bu tarz sitelerde  amaç zaten eğlenmek. Ancak haber ve bilgi odaklı sitelerin olta yöntemiyle kullanıcıyı yanıltması ve istenilen bilgiye geç ulaşmasını sağlamak içler acısı… 

Sosyal Medya İçerik Üretimi marka algınızın da Başarılı bir şekilde şekillenmesini sağlamaktadır. Aksi takdir de bu durum her şeyden önce marka itibarını olumsuz etkilemektedir. . Bir Markanız var veya Büyük bir marka olma yolunda ilerliyorsanız unutmayın ki “marka” her şeyden önce bir vaadi yerine getirme sürecinde yer alıyor. Kaba tairi ile olta  yöntemiyle çekilen kullanıcı ve bunu fırsata çeviren editörler, yayıncılar, bloglar, dergiler, haber siteleri marka olamayıp sürekli okuyucu kazanamaktadırlar.

Yapılan bir diğer hata ise çoğu zaman okuyucunun fark etmediği ancak oldukça zararlı olan yöntemdir ;markalaşma, dijital pazarlama, sosyal medya, online itibar yönetimi, dijital PR, reklam, iletişim, marka yönetimi, pazarlama vs. gibi konularda yurtdışı yayınları yapan aktif içerik üreten online web sitelerinden aldıkları blog yazılarını dilimize çevirip  zahmetsizce ve hiç değiştirmeden üstelik alıntıladıkları web adreslerini göstermeden kullanmak Sosyal Medya içerik algısına tamamen zıt kalan bu yöntemleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Sosyal Medya’da Devamlılık Nasıl Sağlanır ? 

Çok Basit Bunun için Dikkat Edeceğiniz 3 Kural var evet Yanlış Duymadınız yalnızca 3 basit yöntem ile sizde harika bir sosyal medya hesabına sahip olabilirsiniz.

  • İçerik
  • İletişim
  • Güncellik

Bu 3 Kurala dikkat ettiğiniz ve kullandığınız sosyal mecraaların bilincinde olduğunuz takdirde sağlam içerikler oluşturmak hiç te zor olmayacak.

Peki Gerçekten okuyucunun dikkatini çekecek Sosyal medya içerik Üretimi Nasıl sağlanır bir de bu konudan bahsedelim ;

İlk Adım Özgünlük Doğallık ikincisi de  Samimiyet araya konulan resmiyet bu dili kullanarak yazılan yazılar okuyucunun algısını kapatır doğal gelmez ve daha geç anlamasını sağlar oysa ki samimi ve doğru bilgilerle yazılmış içerikler arzuladığınız ziyaretçi sayısına ve sitede kalma oranının artmasına neden olur.  Siz de içeriklerinizin sektördeki rakiplerinizden farklı olmasını istiyorsanız, tasarımlarınız müşterilerinizin ilgisini çeksin diyorsanız, doğru yerdesiniz, hemen bizimle iletişime geçin..

Sosyal Medya İçeriğinizi Hazırlarken

sosyal-medya-içerik-üretimi-3
Marka Analizi
Trimedya olarak sosyal medya'da içerik üretmeden önce sektördeki rakiplerinizi analiz edip içeriklerinizin düzenini, yazılarını ve kampanyalarını müşterilerimize danışarak gerçekleştiriyoruz.
Okumak İçin Tıklayın
img
sosyal-medya-içerik-üretimi-4
Her zaman #1
Müşterilerimizin markasının ve tasarımını "algı yönetimi ve manipülasyon" düşüncesini benimseyerek tasarlıyoruz. Tasarımcı arkadaşlarımızın hepsi bu eğitimi almış ve işlerinde deneyimli kişilerdir.
Okumak İçin Tıklayın
hover
hover
hover
hover
hover
hover
hover
hover
Yardıma mı ihtiyacınız var ? Hemen canlı desteğe yazın